malý kút na rohu svetov

E-book

ebook o písaní – Tvoj PRÍBEH, ČO SA PAMÄTÁ

úvahy o tom, ako tvoriť a písať príbehy, aj keď to nejde a bolí a existuje príliš veľa iných vecí, čo sa dajú robiť

ebook o tvorivom písaní

Vitajte

Volám sa Baška Vanická a toto je môj malý virtuálny kút sveta. Je to miesto, kde sa delím o svoje myšlienky, výtvory a inšpiráciu. V reálnom svete ma môžete stretnúť ako psychologičku, alebo spisovateľku knihy Dvere v kúte sveta. A príležitostne aj ako fotografku. Vo všetkých týchto oblastiach je kreativita a inšpirácia dôležitá – či už pri vytváraní príbehov slovami, obrazom, alebo počúvaní príbehov druhých. Rada by som kúsok z toho ponúkla aj vám.

Ak máte chuť, poďte ďalej,

Aj Vy máte radi ten pocit, keď Vám príde list? Prihláste sa tu a ja Vám raz do mesiaca jeden pošlem. Jeho obsah je listové tajomstvo, ktoré nájdete len v emaili!

Premena

K novým príbehom treba pristupovať po špičkách. Sú plaché ako divé zvieratko. Toto leto sa cítim ako had, ktorý zvlieka kožu. Alebo ešte lepšie ako

viac »

Milá prítomnosť,

Milá prítomonosť, píšem Ti, pretože sme sa dlho nevideli. Zvláštne jak vieme mať niekoho tak blízko a predsa sa s ním míňať. Ako na eskalátoroch, čo idú opačným smerom.

viac »

Fotovýzva – Letný týždeň 25

Ale potom, keď na sekundičku vyšlo slnko a s ním aj ja na kopec s celou fotovýbavou som si uvedomila, že leto je vlastne čas, kedy prestáva platiť gravitácia. Leto.

viac »