Barion Pixel

Podľa štúdií až 80% ľudí na svete by chcelo napísať knihu.
Napriek tomu napíše knihu len  0,1% z nás.

Chcete napísať príbeh, ktorý sa nebudete báť ukázať svetu?

(Táto správa je pre vás aj keď ste nikdy nikomu nepriznali, že by ste chceli skúsiť písať)

Dlho som si myslela, že nikto okrem mňa nechce napísať knihu.

Myslela som, že knihomoli sú najmenšia a vymierajúca skupina ľudí na svete.

Myslela som si, že ak sa mi podarí knihu napísať, tak ju nikto nebude čítať.

A tiež že na to, aby mohol byť človek spisovateľ, musí byť starý, šedivý, mať vo svojom anglickom sídle miestnosť s dubovými policami od zeme po strop a byť tesne pred smrťou. 

Mýlila som sa v každom jednom bode.

No ten najšokujúcejší objav bol, že napísať knihu je túžba väčšiny z nás. 

Tak prečo je také náročné tú knihu napísať?

Jeden z problémov je bežný život.

Je také jednoduché byť v druhom ročníku na základnej škole a povedať “ja budem písať príbehy”, no je zrazu o toľko ťažšie, keď treba zaplatiť účty, raňajky, obed, večeru, aj ponožky a bundu na zimu.

Náš príbeh prehlušia hádky s mamou, skúška u Prof. Doc. Mgr. NepustímNikohoCezSkúšku Csc., PhD., “tudúčka”, aj sny, ktoré majú o nás druhí ľudia.

Nech si vravíme čokoľvek, poznámka od tety Evy “že je čas sa vydávať” a otázka tety Gizky, Katky, Jarky a Vierky kedy už budem mať deti vedia náš sen o písaní kníh zatlačiť asi najviac.

A nanešťatie písať knihy dlhodobo nepatrí pod to, čo si “dospelí” predstavujú pod pojmom “dobrá práca”.

Okrem toho o písaní existuje niekoľko mýtov. Napríklad:

 • Je to len o talente (s ktorým sa musím narodiť)
 • Je to len o disciplíne (ktorú nemám)
 • Spisovatelia musia mať toho “veľa za sebou” (čo znamená veľa za sebou?)
 • Písať môžem len o téme, ktorá je teraz v trende
 • Písať môžem len o téme, ktorá je dokonale originálna
 • Moje písanie nie je dosť dobré

A tak 80 ľudí zo 100 žije svoj život s tupou bolesťou v srdci, že napísať knihu nie je pre nich.

Ráno nastúpia na električku a so susedkou si zanadávajú na mestskú hromadnú dopravu. Pracujú v práci, ktorá ich uživí, ale neteší. Po meste kráčajú s dvoma igelitkami posledného nákupu v rukách, s tupým pohľadom v očiach. Nevidia rozkvitnutý strom ani smejúce sa deti pri fontáne. Príbehy frčia okolo nich a nikdy si ich nevšimnú.

Rozbité chodníky, trúbiace autá, odpadky a zhrbení bezdomovci sú len problémy s úvodom, jadrom a bez (šťastného) konca. A večer si pustia seriál z Netflixu a usilovne zatláčajú myšlienku na to, že by napísali lepší príbeh ako je toto. Vyzerá tak aj váš život?

Mám pre vás dobrú správu. Nemusí to tak byť. Dokonca si môžete ušetriť dlhé hodiny osamelých hľadaní toho “čo presne mi chýba”, aj pocity nedokonalosti. Môžete naštartovať cestu ku vášmu unikátnemu špeciálnemu príbehu, ktorý viete povedať iba vy!

Pretože písanie:

 • Je omnoho menej  o talente ako sa hovorí (pssst! Tajomstvo je, že ho máte o dosť viac ako si myslíte)
 • Disciplína nemusí byť hroziaca tieňová postava s bičom, čo nad vami stojí, ale kamoška, ktorá vám pomôže urobiť z ťažkých krokov príjemné a obľúbené zvyky
 • Spisovateľom sa môžete v akomkoľvek veku, čase a hocijakým množstvom “života” za a pred sebou
 • Ak vaše písanie “nie je dosť dobré” s najväčšou pravdepodobnosťou ešte neznie celkom ako vy. No cesta ku vašemu Hlasu je jedna z najkrajších a najdobrodružnejších aké poznám a sama som si tým prešla a stále prechádzam. (V istom zmysle myslím, že budem hľadať časti môjho Hlasu celý život.)
 • Písať môžete. Bodka.

Chápem, že je tomu ťažké uveriť. Sama som stála presne tam, kde ste vy a vovnútri pomaly umierala.

Dovoľte mi, aby som sa predstavila. Moje meno je Barbora Vanická, bežne známa ako Baška, a príbehy rozprávam, odkedy som sa naučila hovoriť. Moje detstvo som prežila z veľkej časti v mojej fantázii, vymyslených svetoch s kamarátmi z knižných príbehov.

Napriek mojej láske k príbehom,  počas  môjho štúdia som nikdy nezverejnila jedinú poviedku, básničku ani inú tvorbu, lebo som neverila, že na to skutočne mám.

Musela som doštudovať psychológiu, odísť do Anglicka a vrátiť sa na Slovensko, aby som získala sebavedomie to vôbec skúsiť. Venovala som hodiny a hodiny študovaniu problematiky písania od teórie štylistiky po prekonávanie strachu z písania. 

Dnes sa radím medzi publikovaných autorov na Slovensku a moja kniha Dvere v kúte sveta bola ocenená Prémiou za literárnu tvorbu v rámci ceny Ivana Kraska.

A toto môžete dokázať aj vy. Svet potrebuje počuť práve Váš hlas a práve Váš príbeh. 

Chcem, aby si túto skúsenosť zažili aj iní a preto som napísala ebook (Váš) Príbeh, čo sa pamätá. Ebook, ktorý Vám pomôže nasmerovať cestu k vašemu príbehu a krok po kroku Vás dovedie až do konca. Ebook ktorý má vo svojom názve schovanú správu pre vás – lebo váš príbeh sa BUDE pamätať . Je to ebook pre kreatívnu dušu ako ste Vy, schovanú v každodennom živote. Je to pre tú nespútanú, výnimočnú INÚ časť vás, ktorá nikdy nezapadla a ani to nechce. Ale chce byť SAMA SEBOU a SLOBODNÁ. A takí môžete byť aj vy. Môžete žiť z miesta SLOBODY a SVOJEJ PRAVDY a byť šťastní až do morku kostí. 

Rozprávať príbehy, napísať ten, čo vo vás žije je cesta, ktorá vás ku tomu dovedie. Viem to, lebo ja po nej kráčam a cítim to šťastie. A prajem ho aj vám!

Čo je teda ebook (Tvoj) príbeh, čo sa pamätá?

Je to:

 • Praktická príručka tvorivého písania plná overených tipov na rozpísanie sa. Vaše myšlienky dostanú autentickú a profi formu, čo spustí čitateľom zimomriavky po chrbte.
 • Ukážka NECENZUROVANÉHO procesu písania a vzniku knihy od skutočnej spisovateľky. Uvidíte nad čím sa reálne zamýšľa autor pri tvorbe diela. Možno zistíte, že vaše myšlienky a pochybnosti nie sú také šialené ako máte pocit…;)
 • Zbierka kreatívnych cvičení. Ak ich spravíte, budete cez nich odhadzovať vrstvy strachu a presvedčení, ktoré vám bránia napísať knihu vašich snov. A to je hlavná ingrediencia k vášmu  jedinečnému, krásnemu Hlasu
 • Pravé úryvky z môjho denníka, z času, keď vznikal tento ebook. Uvidíte do mojich emócií aj uvažovania počas celého vzniku knihy.
 • Krásny a vizuálne podnetný materiál na podporu kreatívneho myslenia – lebo múzu privolávame aj pozeraním, nielen čítaním :).
No radšej než vám to poviem ja, nechám za mňa hovoriť ľudí, ktorí (Tvoj) Príbeh, čo sa pamätá už prečítali:

Tak aby sme si to zhrnuli. Čo všetko obsahuje ebook (Tvoj) príbeh, čo sa pamätá?

 • Ebook je rozdelený na dve časti – Dnu a Von. 
 • Časť Dnu obsahuje štyri magické lekcie zamerané na rozvoj Vnútorného Spisovateľa a nájdenie svojho Hlasu. 
 • Časť Von sa skladá zo štyroch inšpiratívnych kapitol o tom, ako nájsť odvahu a ktoré kroky spraviť, aby sme mohli zdieľať svoj  príbeh so svetom. 
 • Všetky tipy sú to, čo mne skutočne fungovalo a pomohlo mi posunúť sa ako spisovateľka.
 • Celý ebook je popretkávaný mojím denníkom, ktorý som si reálne písala pri tvorbe tohto ebooku. Teda okrem tipov uvidíte aj vnútorný proces, ktorým som pri písaní prechádzala. A že to bola jazda! 
 • Každá kapitola obsahuje praktické a mnou overené cvičenie z reálneho života spisovateľky. Niektoré z nich robím každý jeden deň.
 • Ku tomu všetkému pridávam ešte zoznam ďalších inšpiratívnych kníh, ktoré vás môžu posunúť dopredu. absulútna väčšina zdrojov je súčasťou mojej knižnice doma (niektoré sú v mestskej knižnici).

A koľko stojí táto zbierka spisovateľských skúseností a inšpirácií, ktorá vám pomôže napísať príbeh svojich snov?

Keď to porovnám s cenami, ktoré som sama dala za knihy a kurzy na rozvoj písania, vychádzalo by to nasledovne:

 • Rozvoj spisovateľských zručností v kocke (časť Dnu) – 100 eur
 • Ako zdieľať príbehy a pokračovať ďalej (časť Von) – 100 eur
 • Osem spisovateľských cvičení, ktoré zaručene fungujú – 250 eur
 • Necenzurovaný vhľad do spisovateľského procesu skrz denníkové zápisky – nevýčísliteľná hodnota (niečo podobné som nenašla ani na masterclass hodinách)

To je dokopy 450 eur a ani sme nepridali tú nevyčísliteľnú denníkovú časť!

No nebojte sa, ebook je pre Vás pripravený za podstatne nižšiu cenu.

Keďže chcem, aby svoj príbeh našiel naozaj každý, knižka je pre vás dostupná za 22 eur.

A čo je na tom najlepšie, dostanete ju HNEĎ TERAZ.

A ak ste sa dočítali až sem, mám pre vás špeciálny bonus pre odvážnych spisovateľov, ku ktorému sa nedá dostať nijak inak, len cez túto stránku.

Je to nová bonusová kapitola! Vznikla celkom nedávno a nie je možné sa ku nej dostať žiadnym iným spôsobom len cez tlačítko nižšie. Volá sa “Vnútorný BFF” a obsahuje celkom nový vhľad na prácu s vnútorným kritikom, ktorý som v kombinácii s písaním nikde inde nenašla.

A keďže si za svojím ebookom stojím, mám pre vás ešte niečo. Pokiaľ zistíte, že sa vám ebook nepáči, alebo sa neposuniete tak, ako chcete, dávam vám  15 dňovú garanciu od kúpy ebooku, kedy vám bezplatne vrátim peniaze bez toho, aby som vám položila jedinú otázku. Mojím cieľom je, aby tento ebook inšpiroval  ľudí a ak to pre vás neurobí, rada vám peniaze vrátim.

Poďme to ešte raz. Čo skutočne dostanete, keď si dnes kúpite tento ebook?

 • Overené postupy na “rozpísanie sa”
 • Úprimný a necenzurovaný denník spisovateľky 
 • Osem magických a kreatívnych kapitol
 • Osem spisovateľských cvičení, ktoré budú fungovať
 • To celé v krásnom kreativitu podporujúcom vzhľade
 • A ku tomu BONUSOVÚ kapitolu “Vnútorný BFF”, ktorú nedostanete nikde inde

Ste pripravení objaviť svoj príbeh?

P.S.: Stále váhate? Rozumiem. Ísť za vlastným hlasom chce odvahu. No ak si ebook nekúpite dnes, ale až o týždeň, váš nový život začne až o týždeň namiesto toho, aby začal už teraz.

P.P.S.: Ak si však nie ste istí, mám pre vás ešte jednu možnosť prečítať si prvú kapitolu celkom zadarmo. Napíšte mi svoj email, a ja vám ju hneď teraz pošlem do schránky.

Lepšie raz vidieť ako trikrát počuť! Kliknite sem a ja vám pošlem prvú kapitolu zadarmo. A pribalím aj pozdrav od múzy ;)