Barion Pixel

o baške a sáre

o Baške

Veľmi ma teší, ja som Baška. Nosím na sebe niekoľko nálepiek, napríklad Košičanka, psychologička, spisovateľka, psíčkarka, knihomoľka, dcéra, sestra, kamarátka, alebo aj (a tú si veľmi vážim) spriaznená duša. 

Za môj život sa mi už stalo veľa príbehov. Raz som našla na zemi opusteného vtáčika a priniesla ho domov. Bola to malá sýkorka. Veľmi som ju chcela vychovať doma, ale mamka navrhla, aby som ju vrátila ku ľuďom, ktorým patril strom, kde bolo to sýkorie hniezdo… Inokedy, som na jednom mieste našla päť štvorlístkov. Nechápte ma zle, na štvorlístky mám šťastie, ale päť naraz je dosť aj na skúseného štvorlístkara. Tiež som aj spala pod holým nebom, vyliezla na niekoľko stromov, prešla lesom v noci, skamarátila sa s ľuďmi, ktorí na začiatku nevyzerali ako kamaráti, zaľúbila sa, zlomila si srdce (kosť zatiaľ žiadnu), nanovo objavila krásy sveta, niekoľkokrát zabudla domácu úlohu, improvizovala na skúške z histórie psychológie (nevyšlo to), hrala na pódiu na gitare, vydala knihu (jednu. zatiaľ.). A napísala tento blog, aj keď o vytváraní webstránok som donedávna nemala šajn.

Veľa príbehov som aj počula, niektoré podobné, niektoré úplne iné, pri niektorých som sa smiala, pri iných plakala.

Čo však majú všetky spoločné, každý jeden zanechal svoju stopu vo mne. Rozhodla som sa niektoré z nich uložiť do tohto kúta sveta. Možno zanechajú nejakú stopu aj na vás. A ak máte chuť, podeľte sa o nejaký ten váš príbeh. Tu sú všetky vítané.

o Sáre

Ja som Sára. Ak ste si nevšimli, som pes. Občas trochu vystrašený (hlavne keď sú okolo mňa kanály, alebo iné desivé veci) ale hlavne veselý a ľúbiaci. Tešiť sa je moja superschopnosť. Fakt. Ani neviete z koľkých problémov som sa dostala vďaka môjmu vrtiacemu chvostu. Myslím, že to udržiava Bašku v dobrej nálade. Tak občas aj ochoriem, aby sa príliš nenudila. Ak sa u nás zastavíte, doneste aj niečo dobré. Najlepšie mäsité, panička je vegeratiánka.

Haf

Lepšie raz vidieť ako trikrát počuť! Kliknite sem a ja vám pošlem prvú kapitolu zadarmo. A pribalím aj pozdrav od múzy ;)