Barion Pixel

Nemysli a skoč!

Toto je najlepšia fotka jazierka, ktorú som našla. Je na koláči, ktorý sme s Naďou upiekli a znázorňoval celú dedinu, kde sme boli.

To, čo mi v skutočnosti najviac pomohlo bolo malé jazierko na konci údolia, kde som bývala. Doslova sa volalo Na konci údolia – Back of the Dale. Tu je v koláčovej verzii, ktorú sme vytvorili s kamarátkou Naďou. Jej meno si zapamätajte, je pointou príbehu.

Naďa sa totiž chodila každé ráno do tohto jazierka kúpať. Možno ste neboli v Yorkshire a neviete, tak vám poviem. Je tam zima. Back of the Dale je veľmi studené aj za letného počasia. Možno by sa zohrialo, keby svietilo slnko, ale v Yorkshire tak často slnko nesvieti. 

Ani neviem ako som došla ku tomu, že som sa rozhodla jedno ráno ísť si zaplávať s ňou. Viem len, že som sa jedno strašne studené ráno ocitla na okraji dreveného móla, triasla sa od zimy a hovorila si prepánajána prečo? Načo Naďa vedľa mňa povedala: 

Nemysli a skoč! 

Teda ona povedala Dont think just do it! lebo je Ruska a síce majú naše jazyky blízko, no vždy sme sa bavili anglicky. Ale fungovalo to. Skočila som do mrazivého jazierka, zaplávala asi desať temp a vyskočila von. Nikdy som sa necítila viac živá a hrdá na seba ako vtedy. 

Napísať knižku bol dlhší proces, ktorý vám možno raz porozprávam, no pre tento príbeh nie je až taký podstatný. No zakaždým, keď som sa posadila za stôl, otvorila počítač, či zošit prvá myšlienka bola táto. NEMYSLI A SKOČ! Nie vždy som sa ku tejto vete dopracovala, no pomaly a postupne sa mi podarilo predbehnúť všetky úzkosti, strachy aj vnútorných kritikov (áno, mám ich viac a niekedy si odporujú navzájom) a výsledok môžete nájsť dnes už aj na poličke kníhkupectva.  Moja kniha Dvere v kúte sveta je žijúcim dôkazom toho, že sa dá prekonať strach a že sny sa plnia, ak sa odvážime vyjsť im v ústrety.

Teraz sa začína ďalší úsek mojej cesty a veľmi ma teší, že sa na ňu vydávate so mnou (prvý kus sme už prešli ;)). A aj napriek tomu, že už mám vonku jednu knižku, nie je o nič menej strašidelná. Tá cesta sa volá kutsveta.sk a je to tento blog, ktorý práve čítate. Tu skáčem z naozaj vysokého mostíka, ktorý sa chvíľami zdá neprekonateľný. Ešte v decembri som o písaní blogu, alebo skladaní webstránok nevedela vôbec nič, ale… napísať tento článok je ako vyjsť zo studenej vody s vedomím, že ste prekonali samých seba. A to je tá najlepšia časť.

Tak vitajte v kúte sveta a ak máte svoj príbeh o prekonaní samých seba, môžete sa oň podeliť v komentári.

S odvahou vpred!

Listy od Bašky

 

Poznáte tie zimomriavky, keď Vám príde list do schránky? Prihláste sa sem, a z času na čas Vám príde Jeden taký zimomriavkový list do emailu.

Vždy budete vedieť, čo je nové v Kúte sveta.

Lepšie raz vidieť ako trikrát počuť! Kliknite sem a ja vám pošlem prvú kapitolu zadarmo. A pribalím aj pozdrav od múzy ;)